Související zápasy

Prague Tigers

Divočina v Chomutově a zkrocené zebry. Ženy Tigers se vyšvihly do čela

I druhý hrací víkend byl ve znamení stoprocentního bodového zisku. S Chomutovem se ale ženy Prague Tigers Nehvizdy pořádně nadřely. Ještě minutu před koncem ztrácely jednu branku, aby na poslední chvíli skóre otočily. Zápas s Novým Strašecím už odehrály s větším klidem a byla z toho vysoká výhra.

Šlágr kola s Chomutovem nebyl rozhodně nic pro kardiaky. V posledních devíti minutách totiž padlo hned osm branek z celkových třinácti. Gólovou smršť spustily domácí hráčky, které si udržovaly vedení. Ze strany Tigers ale přišel drtivý nápor. A když Horáková vyrovnala na 5:5, zdálo se, že se půjde do prodloužení.

Jednalo se ovšem o zápletku před dramatickým koncem. Domácí tým si nejprve z trestného střílení vzal vedení zpět. Následně všichni na hřišti očekávali od specialistky na asistence Palatínusové, že opět vykouzlí milimetrovou přihrávkou, ona však srovnala střelou na bližší tyč. Tečku za bláznivým zápasem udělala Kvapilová, jejíž střelu sice gólmanka vyrazila, avšak míček doskákal do branky, kam ho zrakem tlačili všichni z Tigers.

„Vlastně dva zápasy. Prvních třicet minut bez náboje, energie. Potom jsme se probudili a hra vypadala slušně. Konec infarktový, ale snad nám pomůže do dalších zápasů,“ řekl trenér Vít Gattnar, který ještě rozdýchával dramatickou koncovku v Chomutově. O den později mohl být proti Novému Strašecí mnohem klidnější. Domácí zebry sice chvíli zlobily, ale jen úvodní čtvrt hodinu. Poté už je Tygřice zkrotily a vládly na hřišti.

Zejména pak Markéta Baťková, která zamířila přesně hned čtyřikrát. Ve dvorní nahrávačku se změnila Veronika Balejová, která asistovala u třech gólů a stejně jako při úvodním víkendu zaznamenala sedm kanadských bodů. Kouč Vít Gattnar, tak mohl být relativně spokojen. „Jsem rád, že jsme do hry dostali všechny hráčky. I přes velmi nízké tempo z naší strany jsme si vytvořili spousty dalších šancí, finál nám ještě hapruje,“ mínil trenér žen po vysoké výhře nad Novým Strašecím.